Úvodní stránka » Aktuální informace » Gratulujeme Sestře roku 2011!

 

Gratulujeme Věře Suché!

 

 

V úterý 28. února 2012 vyvrcholila slavnostním večerem na pražském Žofíně soutěž Sestra roku 2011. Poprvé v historii soutěže se stalo, že ve dvou kategoriích zvítězila stejná osoba. Je jí paní Věra Suchá, sestra neurologického oddělení kolínské nemocnice, která se stala vítězkou kategorie „Sestra v nemocniční a ambulantní péči“. V hlasování veřejnosti prostřednictvím internetu získala paní Věra také titul „Sestra mého srdce“.

 Věra Suchá je pro nás důležitá tím, že nejen výborně funguje jako zdravotní sestra, ale také jako pacientka. V roce 2000 založila sdružení Roska Kutná Hora. V roce 2011 se rozhodla založit občanské sdružení „Ereska“, jehož smyslem je založení a výstavba rehabilitačního centra pro pacienty trpící roztroušenou sklerosou.

 Jak paní Věra sama říká, smyslem jejího konání není založit Rosku, čerpat dotace a jezdit na rekondiční pobyty. Jejím cílem je věnovat se intenzivně pacientům a vést je k rehabilitaci. Není totiž možné sedět a čekat, ale je nutné využít potenciálu rehabilitačního centra, aby pacienti mohli dělat něco pro sebe, nikoliv jet jednou za rok na rehabilitaci. „Chci se tomu věnovat intenzivně, celoročně, dlouhodobě. I já sama budu rehabilitační centrum jednou potřebovat. Teď si sice poradím, ale ne už těch 19 990 pacientů. A až už si neporadím, budu potřebovat odborníka.“, říká paní Věra.

 Věra Suchá je příkladem toho, co všechno dokáže pacient, když se rozhodne bojovat se svou nemocí a uvažovat perspektivně do budoucna. Věříme, že se jí to vše nakonec podaří, i když to možná nebude tak rychle, jak by doufala.

 

Poslanecká sněmovna 18. února 2011